pealeht | rattamajad

Rattamajad

link


Ratas on leidmas taas oma kohta igapäevaelus, olgu siis liikumis- või sportimisvahendina. Tema hoiustamine linnatingimustes on Eestimaal seni keeruline. Tassimine treppidest tuleb ette võtta ka porise ilmaga, lisaks leiaks kallis elamispind ju muudki rakendust kui rattahoid.

Sarnaselt autode parkimisele on vaja mõelda ka rataste hoiustamisele. Maailmas kasutatakse palju kortermajade juures rattamaju. Rattanagi OÜ on välja töötanud lahenduse, mis on turvaline ja ei vaja eraldi kooskõlastusi.

Kui ühistu liikmete hulgas on piisav huvi, siis saab esitada tellimusi ja täiendavat informatsiooni helistades või saates e-kirja:

tel: +372 5042495 | info@rattanagi.ee

Rajatise rahastamiseks on erinevaid võimalusi. Sõltuvalt aluspinnast, asukohast ja erisoovidest on soetusmaksumus varieeruv. Arvestada võib, et  ühe rattakoha orienteeruvaks hinnaks, kasutades 5-aastase perioodiga laenu, kujuneb 6-10 eurot kuus. Edaspidi jäävad vaid hoolduskulud vastavalt ühistuliikmete kokkuleppele.  Võimalik on varustada rattamaja ka ratta hoolduseks vajalike vahenditega nagu remondipukk, võtmed, kompressor jne.

Taebla bussipeatuses asuv rattamaja.

maja1

 

 

maja2   maja3
Taebla bussipeatuses asuv rattamaja jutu lõpp

Tallinnas on projekti „Hoovid Korda“ raames võimalik nüüdsest saada toetust ka rattamajade rajamiseks. Eelduseks on projekt, asendiplaan ning hankekonkurss. Rattanagi pakub muuhulgas ka taotluse esitamiseks vajaliku projektdokumentatsiooni.

2015. suvel projekteeris ja ehitas Rattanagi OÜ Tallinna korteriühistule hoidla, mis jõudis ka Tallinna TV uudistesse. Maja on mõeldud 20-le rattale ning hetkel on seal sees 10 terasraami lukustamiseks raamist U-lukuga, milliseid saab lisada. Rattahoiu turvalisust lisavad hoidla lukustatav välisuks ja paiknemine kortermaja akende all. Hoiustada saab ka rattahoolduse vahendeid ja kompressorit. Rattahoidlas on sisemine tagasein "lasipuu" lapsevankrite hoiustamiseks.

Rattamajade infoleht eesti keeles

Rattamajade infoleht vene keeles

Korterelamutele disainitud optimaalne jalgrattahoidla.

maja1

 

 

maja2   maja3
lauteri1

 

 

Lauteri2   Lauteri3

Rajatis on kavandatud puidust, võimalik tellida ka taaskasutusplastist (Plastrex).

Rajatisse mahub 20 ratast ja 4 lapsevankrit.

Välispiire on hõre. Rajatis on ühtaegu kergesti tuulduv pakkudes samal ajal varju sademete eest. Jalgrattahoidla uks on lukustatav ja turvaliseks hoiustamiseks on hoidlas sees vastavad teraskonstruktsioonid. Rajatis on piisavalt valgustatud ka akendeta, seinad on hõredad ja  katuseks on stuktuursest polükarbonaadist kate (võib olla toonitud), mis annab piisava valgustatuse  ka elektrienergiat kasutamata päevasel ajal.

Rattad paigaldatakse seinte külge püstiasendisse  terasraamide külge. Raamid on kahel pool ja paigaldatud seintele vahelduva kõrgusega.

Lastevankrite koht on rajatise lõpus. Rajatise alla ja ette on kavandatud betoonplaatidest tee.

Lahendus on optimaalne ja ei nõua erilist bürokraatiat.

  • Jalgrattahoidla ei ole kohtkindlalt maapinnaga seotud ja ta on ümbritsetud hõredate seintega.
  • Sellel rajatisel puudub siseruum ehitusseaduse tähenduses.
  • Jalgrattahoidla ehitise alune pind on 19,8 ruutmeetrit.

Ehitusseaduse (vastu võetud 15.05.2002. a seadusega) tähenduses on tegu rajatisega.

Rattamaja tarnitakse koos projektiga. Teeme juurde ka asendiplaani. Projekt on vajalik rahastuse taotlemiseks, näiteks Talllinnas „Hoovid Korda“ raames.

Hind sõltub mudelist, kogusest, asukohast ja paigaldusest. Täpsemad pakkumised tehakse teie soovide põhjal.